Najlepsze podręczniki do nauki języka francuskiego!

Język francuski jest piękny, dźwięczny, ale także niezwykle trudny. Przy jego nauce trzeba stawiać na systematyczność oraz korzystanie ze sprawdzonych materiałów naukowych. Wielu gimnazjalistów narzeka na to, ze książki do nauki nie tylko francuskiego, ale również innych języków skonstruowane są dość chaotycznie, przez co procesy nauczania w praktyce wydają się dosyć męczące. O wszelkim zniechęceniu do podręczników językowych można w tej chwili powoli zapomnieć. Pojawiły się bowiem podręczniki nowoczesne, przygotowane z dbałością o każdy detal przekazywanej wiedzy. Seria podręczników do nauki języka francuskiego w gimnazjum pt. „Et toi?” pozwala na wszechstronne działanie i czerpanie pełni radości z nauki mowy i słownictwa, które do niedawna mogło stanowić dla nas przysłowiową „czarną magię”. Seria podręczników „Et toi?” jest pracą zbiorową, ale jako główny autor i nadzorujący ten unikalny projekt edukacyjny funkcjonuje tutaj Jose – Marie Lopes. Polskie dzieciaki z gimnazjów coraz bardziej przekonują się do tego podręcznika, polecając go młodszym.

Francuski na wyciągnięcie ręki!

Francja to nie tylko język, ale także przebogata kultura, pełna zaskakujących odkryć i zjawisk wartych bliższego poznania. Dzięki serii książek dla gimnazjalistów „Et toi?” można w krótkim czasie:

  • przyswoić sobie podstawowe pojęcia związane z Francją
  • nauczyć się swobodnej konwersacji
  • poznać wiele przydatnych idiomów
  • przyswoić czasy i tryby językowe
  • poznać historię Francji
  • zakochać się we francuskiej kulturze
  • płynnie mówić po francusku
  • pisać z wielką precyzją i dbałością o gramatykę

Podręczniki z serii „Et toi?” podzielone są na niezwykle czytelne i lekkie w przyswajaniu rozdziały, dzięki czemu nauka idzie łatwo i płynnie. W każdej chwili możemy cofnąć się do danego rozdziału, aby jeszcze raz utrwalić sobie przyswajaną wcześniej wiedzę. W podręcznikach czeka na nas pomysłowo zaprojektowana oprawa graficzna, dzięki czemu przyswajamy język w obecności intensywnych i słonecznych kolorów, a nie szarości i wyłącznie gęsto wydrukowanych liter. Z tymi podręcznikami nauka francuskiego to prawdziwa przyjemność!

Prawie jak rodowici Francuzi!

Już po krótkim czasie użytkowania podręczników z serii „Et toi?” każdy uczeń odczuje gruntowną zmianę w poziomie wysławiania się oraz tworzenia pełnych zdań w języku francuskim. Niejeden maturzysta stwierdza, że w czasie przygotowań do egzaminów z chęcią sięga po dawny podręcznik gimnazjalny, czasem podkradany młodszemu rodzeństwu, aby przypomnieć sobie zasady gramatyczne, poznawane wiele lat wcześniej. To chyba najlepsza rekomendacja dla tego typu książek. Sprawdzają się nawet na dalszych szczeblach edukacyjnych!